WordUp Trójmiasto #13 - Nie takie bloki straszne... czyli wstęp do Gutenberga 1

WordUp Trójmiasto #13 – Nie takie bloki straszne… czyli wstęp do Gutenberga

22 września 2018 roku odbyło się 13. spotkanie fanów WordPressa w Trójmieście. Tym razem była to edycja dla początkujących. Słuchaczy nie brakowało, w sumie wystąpiło aż czterech prelegentów.

Publiczność podczas WordUp Trójmiasto #13
WordUp Trójmiasto #13 – 22.09.2018r.

Temat prelekcji: Gutenberg

Podczas tego spotkania miałem przyjemność być prelegentem. Opowiadałem o bardzo gorącym temacie wśród społeczności WordPressa, który budzi wiele kontrowersji: Gutenberg. Udało mi się pokazać prototypy nadchodzącego edytora oraz to, jak aktualnie wygląda. Zaprezentowałem także dostępne bloki, a na koniec wywiązała się zagorzała dyskusja związana z kompatybilnością wsteczną. Osobiście mam nadzieję, że pomimo sceptycznych głosów udało mi się przekonać ludzi do próbowania i korzystania z Gutenberga.

Prezentacja

Dostępna jest prelekcja w formie slajdów na platformie Slideshare. Można ją zobaczyć poniżej lub pobrać w formacie PDF.


Nagranie wideo

Już wkrótce!

Podsumowanie

Było to moje drugie wystąpienie na WordUpie. Osobiście uważam, że sporo zostało do poprawy. Na szczęście od kilku osób słyszałem, że nie było aż tak źle jak mi się wydaje.

Czy wystąpię po raz kolejny? To na pewno! Kiedy? To się okaże 😉


Autorką zdjęć jest Olga Diana Jasińska, za co serdeczne dziękuję!

Autor

Krzysztof Grabania

Programista z zawodu oraz z zamiłowania. Na co dzień pracuje z Laravelem, WordPressem i Vue.js. Nie boi się poznawać nowych technologii i narzędzi. W wolnych chwilach tłumaczy WordPressa i jego wtyczki na język polski. Amator elektroniki oraz Raspberry Pi.